Posebno zanimljiva situacija: Ancelotti dao izjavu o Modriću kojom je priznao vlastiti poraz i neznanje!?

Kako se to već prije i najavljivalo, Luka Modrić ostao je na klupi, ali je u nastavku dobio šansu i Real Madrid je proigrao, pa je od 0:1 stigao do 2:1 protiv Barcelone u novom El Clasicu.

Modrić sa svojih 38 godina ove sezone manje igra nego inače, često ga trener Carlo Ancelotti odmara, zbog čega se dosta pisalo o tome da je njegovo vrijeme u Madridu prošlo.

Danas je Luka u igru ušao u 63. minutu susreta, da bi samo pet minuta kasnije Jude Bellingham postigao izjednačujući pogodak za 1:1. U završnici meča Englez je donio gostima i trijumf, dok je asistencija upisana upravo hrvatskom reprezentativcu.

Po završetku utakmice, Ancelotti je govorio pred novinarima, a spomenuo je i iskusnog veznjaka uz posebne pohvale. Ipak, mnogi su mišljenja da je izjavom priznao vlastiti poraz.

“Luka Modrić? Promijenio je igru, apsolutno. Držao je loptu, kontrolisao sve. On je sve promijenio”, rekao je italijanski stručnjak na press konferenciji, vidno ponosan.

Tvrdoglavi ‘Don Carlo’ teško će priznati da neke stvari radi pogrešno, no da li je ovom izjavom ipak priznao da je pogriješio što je Hrvata ostavio na klupi, pošto je njegovim ulaskom Real postao dosta bolji tim na terenu…