Poznat i posljednji sudionik Svjetskog prvenstva: Igrat će u ‘grupi smrti’

Nogometaši Kostarike pobijedili su reprezentaciju Novog Zelanda s minimalnih 1:0 i tako osigurali posljednju vizu za Katar i Svjetsko prvenstvo.

Kostarikanci su šokirali prvaka Oceanije i poveli već u drugoj minuti, a strijelac je bio nekadašnji napadač londonskog Arsenala Joel Campbell.

Nakon primljenog pogotka Novozelanđani su preuzeli inicijativu i počeli stvarati prilike. Prvu je imao Alex Greive u 11. minuti, ali na njegovu nesreću lopta je završila tik pored gola Keylora Navasa.

Uspjeli su nogometaši Novog Zelanda zabiti gol u 38. minuti, napadač Newcastle Uniteda Chris Wood matirao je večeras sjajnog Navasa, ali je njegov gol poništen zbog prekršaja na početku napada.

Kao da je taj poništen gol uništio moral Novozelanđanima, prestali su biti agresivni u drugom dijelu, pa je Kostarika uspješno kontrolirala događanja na terenu i na kraju lakše od očekivanog izborila plasman na Svjetsko prvenstvo.

Tamo će igrati u grupi E zajedno s Njemačkom, Španjolskom i Japanom.