Prvaka Italije spašavao VAR: Desetkovani Milan na ‘iglama’ do pobjede protiv Sampdorije

Igrači Milana večeras su u gostima pobijedili Sampdoriju sa 2:1 u meču šestog kola talijanske Serie A.

‘Rossoneri’ su odlično otvorili utakmicu i već u šestom minutu dolaze do prednosti pogotkom Messiasa na asistenciju Leaa.

Milan je nastavio sa dobrom igrom, te su gosti sa San Sira tako uspjeli u 21. minutu postići i drugi pogodak preko Ketelarea, no on je poništen zbog ofsajda.

Međutim, Piolijevi izabranici su na loš način počeli drugo poluvrijeme. Leao je u 47. minutu nakon neopreznog starta zaradio drugi žuti, odnosno crveni karton.

Domaćin je vrlo brzo iskoristio igrača više i samo deset minuta kasnije uspio je da poravna na 1:1, a ovog se puta u strijelce upisao Filip Đuričić.

No, slavlje navijača Sampdorije nije dugo trajalo. U 66. minutu Villar je igrao rukom nakon udarca Girouda, te je sudac nakon gledanja VAR-a pokazao na bijelu tačku. Odgovornost je preuzeo Giroud i sigurno pogodio za konačnih 1:2.

Milan je drugi nakon ove pobjede sa 14 bodova koliko ima i vodeći Napoli. Sampdorija je tek 18. sa svega dva boda.