RAPSODIJA KATALONACA: Barcelona ‘pomela’ Real i osvojila Superkup, okončan Ancelottijev savršeni niz

Nogometaši Barcelone pobijedili su Real Madrid rezultatom 3:1 i tako osvojili trofej španjolskog Superkupa u finalu odigranom u Rijadu.

Bolje su Katalonci otvorili utakmicu i već u 13. minuti imali dvije velike šanse preko Lewandowskog i Baldea. Međutim, obojica su bili neprecizni.

Uzvratio je Real pokušajem Benzeme u 19. minuti, ali njegov udarac glavom nije bio precizan.

U 33. minuti Barcelona je zasluženo povela. Lewandowski je odigrao za Gavija na lijevu stranu, a mladi veznjak zabija za vodstvo Barcelone.

Kada se činilo da će se na predah otići jednim golom prednosti za Barcelonu, prednost je udvostručena. Igrala se 45. minuta kada je Gavi uzvratio Lewandowskom asistenciju za 0:2.

Mogla je prednost Katalonaca biti i veća pet minuta nakon što se krenulo u drugo poluvrijeme, ali je Courtois maestralno spasio Real nakon udarca Dembelea.

Dvadeset minuta prije kraja vidjeli smo i treći pogodak Barcelone koji je riješio sudbinu Reala večeras. Gavi je još jednom asistirao, a Pedri poentirao za 3:0.

Do kraja susreta Barcelona je čuvala vodstvo kroz posjed lopte, a to je oduševilo navijače koji su uživali u velikoj pobjedi. Ipak, Benzema je u samoj završnici zabio gol za utješnih 3:1.

Interesantno, Barcelona je tako okončala savršen niz Carla Ancelottija koji je na klupi Reala slavio u zadnjih 10 finala u svim natjecanjima. To je za Barcelonu ujedno i 14. trofej španjolskog Superkupa.