Real Madrid pogotkom Benzeme pobijedio Athletic Bilbao i zadržao vrh La Lige

Real Madrid zadržao se na vrhu La Lige pobijedivši na svom terenu Athletic Bilbao s minimalnih 1:0 u zaostalom susretu 9. kola.

Los Blancosi‘ su do nove pobjede došli zahvaljujući fenomenalnom Karimu Benzemi koji se lijepo snašao u 40. minuti i zabio za 1:0, a to je bio njegov 12. pogodak u ovoj sezoni.

Mogli su iz prijestolnice Baskije doći i do pogotka i velikog boda, ali Sancet u 76. i Vesga u 85. minuti nisu bili precizni.

Real se ovom pobjedom zacementirao na vrhu La Lige sa sedam bodova više od gradskog rivala Atletico Madrida koji ima i susret manje.

U sljedećoj utakmici ‘Kraljevski klub‘ će gostovati kod Real Sociedada koji drži treću poziciju i definitivno da će ovo biti veliki ispit test za momčad Carla Ancelottija.