Real Madrid slavio u velikom El Madrilenu, Carlo Ancelotti nadmudrio Diega Simeonea

Real Madrid je u čuvenom madridskom derbiju, te derbiju 17. kola La Lige savladao momčad Atletico Madrida rezultatom 2:0.

Već u 16. minutu susreta na asistenciju Viniciusa Juniora gol postiže Karim Benzema. Francuz je maestralno uhvatio volej i savladao Jana Oblaka.

Igralo se atraktivno, a ‘Jorgandžije’ su do svoje ozbiljnije šanse došli tek u 35. minutu susreta kada je Antoine Griezmann šutirao iz slobodnjaka. Thibaut Courtois je sjajno reagirao i odbranio njegov pokušaj.

Vinicius je pred kraj prvog poluvremena imao odličnu šansu. Brazilac je šutirao u lijevi kut gola, no Oblak je sjajno intervenisao. Na odmor se otišlo rezultatom 1:0.

U nastavku su svoje šanse za izjednačenje imali Joao Felix i Matheus Cunha, ali njihovi pokušaji nisu završavali u mreži domaćina.

U 57. minutu na asistenciju sjajnog Viniciusa, Marco Asensio šalje loptu u mrežu i povećava vodstvo Reala na dva gola razlike.

Do kraja su izabranici Diega Simeonea prijetili preko Lemara i Felixa, no nisu uspjeli vratiti goste u ‘život’. Konačan rezultat susreta glasio je 2:0.

Ovom pobjedom momčad Carla Ancelottija je zadržala lidersku poziciju La Lige sa 42 osvojena boda, a Atletico Madrid je na četvrtoj poziciji sa 29 bodova.