Rukometaši Hrvatske neočekivano remizirali protiv nezgodnog Japana na početku turnira

Rukometaši Hrvatske remizirali su protiv Japana u prvom meču na Svjetskom prvenstvu u Egiptu rezultatom 29:29.

Japan je iznenađujuće odlično počeo utakmicu i iskoristio činejnicu da je već 11. dan u Egiptu, razigrali su se odmah stigli do ubjedljive prednosti od 7:2.

Hrvatska je uspjela smanjiti prednost na tri gola, no do poluvremena jednostavno nisu uspjeli pronaći rješenje za dobru igru Japana u napadu i na pauzu su otišli s prednošću od tri gola razlike 17:14.

U drugom poluvremenu Hrvatska je zaigrala nešto bolje u odbrani, bili su efikasniji u napadu, a već u prvom dijelu drugog poluvremena uspjeli su anulirati prednost iznenađujuće dobrih Japanaca.

Minutu prije kraja Japan dolazi do vodstva, a bod Hrvatskoj donosi Ćupić golom iz sedmerca pet sekundi prije kraja.

‘Kauboji’ za dva dana igraju narednu utakmicu protiv Angole. Zatim im ostaje meč sa Katarom, dok će Japan do kraja prve faze također igrati protiv istih protivnika.

Njemačka je bez većih problema razbila Urugvaj i slavila rezultatom 43:14, dok je spektakularan meč između Španije i Brazila također završen bez pobjednika (29:29).

Katar je u ranije odigranom meču bio bolji od Angole rezultatom 30:25, dok je Argentina bila bolja od Konga sa 28:22.