Rukometaši Hrvatske ostavili srce na terenu i podijelili bodove s Danskom, Srbija porazom ostala bez četvrtfinala

Rukometaši Hrvatske i Danske remizirali su u Malmeu u prvoj utakmici drugog kruga Svjetskog prvenstva, dok je konačan rezultat glasio 32:32.

Danci su poveli sa 1:0 te im je to ujedno bilo i jedino vodstvo u prvom dijelu. Hrvati su bili odlični, a u dva navrata su imali i po četiri pogotka prednosti. Međutim, kako je vrijeme odmicalo, Danska je igrala sve bolje i prvo poluvrijeme završava sa samo jednim pogotkom zaostatka. Bilo je 16:15 za Hrvatsku.

‘Vatreni’ početkom drugog dijela ponovo dobri, imali su tri pogotka prednosti, da bi onda uslijedio pad i konačno Danska dolazi u vodstvo. Uslijedila je prava drama na kraju koja je okončana remijem.

Egipat je sada prvi u grupi 4 sa šest bodova, Danska ima pet, a Bahrein četiri boda. Hrvatska je tek na četvrtom mjestu sa tri osvojena boda, dok Belgija i SAD nemaju niti jedan bod.

Veliki preokret viđen je i na utakmici Norveške i Srbije. Srbi su odlično igrali u prvom poluvremenu te su uoči odlaska na odmor imali čak tri pogotka prednosti. No, Norvežani su “udarili po gasu” u nastavku i preokrenuli rezultat u svoju korist za konačan trijumf od 31:28.

Norveška i Njemačka tako dijele prvu poziciju u ovoj grupi sa po tri trijumfa, Nizozemska ima dva, a Srbija tek jedan. Katar i Argentina na svom kontu nemaju niti jedan bod.