Rukometaši Hrvatske porazom od Danske ostali bez ikakvih šansi za polufinale

Rukometaši Hrvatske izgubili su od reprezentacije Danske u okviru drugog kola grupe I rezultatom 27:25.

Poslije loše utakmice protiv reprezentacije Crne Gore, ovog puta su ‘Kauboji’ odigrali zaista dobar meč sa Danskom. No, ni to nije bilo dovoljno za trijumf.

Hrvati su u utakmicu ušli maksimalno posvećeno, a posebno je to bio slučaj u zadnjoj liniji ekipe. Pored toga, Danci su uspjeli brzo doći do prednosti od dva pogotka. Dva gola razlike su imali isključivo zbog loše predstave hrvatskog golmana Pilipovića. Nakon što je između stativa stao Alilović, stvari su se krenule popravljati po Hrvate.

Polovicom prvog dijela Danska je pobjegla na 8:4, ali tada je na scenu stupio Tin Lučin koji je igrao odličnu partiju. On je postigao čak četiri od prvih šest pogodaka Hrvatske. Pet minuta prije kraja prvog poluvremena ‘Kauboji’ su stigli do izjednačenja, a rezultat je glasio 10:10.

Pored Lučina, Maraš i Marić su prvi dio susreta završili sa po dva postignuta pogotka. Hrvatska je na odmor otišla sa jednim golom zaostatka. Rezultat je bio 12:11 za Dance.

Od početka drugog dijela Danci su krenuli ofanzivno i otišli na tri pogotka prednosti. I pored velike borbe i želje, hrvatski rukometaši nisu uspjeli stići zaostatak. Kako se susret bližio kraju, tako je vidljiv bio i pad energije kod Hrvata.

Do samog kraja Danska je imala prednost od dva ili tri pogotka, da bi na kraju slavila rezultatom 27:25. Prvi strijelac za reprezentaciju Hrvatske bio je Marino Marić sa šest pogodaka. Dance je predvodio Mikkel Hansen sa osam pogodaka.

Reprezentacija Danske se ovim izdvojila na prvoj poziciji sa šest bodova, dva više od Francuske i Islanda. Reprezentacija Hrvatske se nalazi na posljednjem mjestu bez osvojenog boda, a u ponedeljak se sastaje sa Islandom.