Samo je nebo granica! Nikola Jokić upisao fenomenalan nastup u derbiju i oborio novi rekord NBA lige

Zapadni derbi minule noći odigrali su košarkaši Denver Nuggetsa i Minnesota Timberwolvesa, dok je sama utakmica bila fenomenalna i dosta izjednačena.

Uoči ovog meča obje ekipe imale su isti omjer, a to je bilo 55 pobjeda i 24 poraza, pa je ovo bio direktan duel za prvo mjesto na kraju regularnog dijela sezone. Sve je obećavalo sjajan i ravnopravan susret, te su upravo to navijači mogli da vide, posebno u prve tri četvrtine.

Od prvog minuta Minnesota je uspjela nametnuti svoj ritam igre i praktično su imali glavnu riječ na terenu, odnosno prednost od 52:49 nakon prvog dijela igre. Domaćin je u toku treće četvrtine uspio da zaustavi nalete rivala, ali i da dođe do kontrole nad utakmicom.

Posljednja četvrtina donosi dosta tvrdu igru sa mnogo prekida i prekršaja na početku, da bi zatim Denver otišao na četiri poena prednosti pri rezultatu 88:84. Minnesota je krenula da gubi ritam, a Nuggetsi to koriste i ubrzo imaju vodstvo od osam razlike, rezultatom 95:87.

Nije Minnesota mogla da se vrati u meč, zbog čega je Denver na kraju upisao vrijedan trijumf od 102:92. Ponovo je ovaj tim predvodio sjajni Nikola Jokić sa 41 postignutim poenom, 11 skokova i sedam asistencija.

Također, Jokić je još jednom ispisao povijest. Srbijanski košarkaš je prestigao legendarnog Wilta Chamberlaina koji ima 4.643 asistencija. Sada je tako ispred njega samo jedan igrač, a to je čuveni Kareem Abdul-Jabbar sa nevjerovatnih 5.660 asistencija.

Inače, Phoenix Sunsi su u gostima kod Los Angeles Clippersa ostvarili pobjedu rezultatom 124:108. Jusuf Nurkić je ubacio samo tri poena, dok je imao čak 19 skokova i 10 asistencija.