Šampioni porazom započeli novu NBA sezonu, povratak Kevina Duranta u velikom stilu

Utakmicom između Brooklyn Netsa i Golden State Warriorsa počela je nova, 75. NBA sezona.

Domaći sastav je slavio s uvjerljivih 125:99 u meču u kojem je nakon 18 mjeseci pauze zbog povrede ponovo zaigrao Kevin Durant.

Brooklyn je sjajno otvorio meč pa je već nakon prve dionice imao uvjerljivo vodstvo 40:25, a domaćin je i u nastavku nastavio u izvrsnom ritmu.

Sjajni Netsi su održavali dvocifrenu prednost, a kada su u trećoj četvrtini otišli na +35 (95:60) jasno je bilo da je sve gotovo.

Do kraja je Golden State ublažio poraz, ali to je sve što su uspjeli uraditi u ovom duelu.

Netse su do pobjede predvodili Kyrie Irving s 26 poena i Kevin Durant koji je ubacio 22 poena.

U redovima potpuno indisponiranih gostiju najefikasniji je bio Stephen Curry sa 20 poena, a James Wiseman je dodao 19.

Aktuelni šampioni Los Angeles Lakersi porazom su krenuli u odbranu naslova s obzirom da su na svom parketu izgubili od gradskog rivala ekipe Los Angeles Clippersa rezultatom 116:109.

Clippersi su nakon prve četvrtine vodili 39:19, ali Lakersi su do poluvremena uspjeli da se vrate na samo dva poena zaostatka (56:54).

Kada su sredinom treće dionice poravnali na 75:75, činilo se da mogu i do preokreta, ali gosti su ponovo ušli u pravi ritam i do kraja su bez većih problema ponovo na početku sezone nadigrali rivale.

Clipperse su do trijumfa predvodili Paul George sa 33 i Kawhi Leonard sa 26 poena, dok Lakersima nisu pomogla ni 22 poena LeBrona Jamesa i 18 Anthonyja Daviesa.