Senegal savladao Burkinu Faso i tako izborio veliko finale Afričkog kupa nacija!

Nogometna reprezentacija Senegala je u susretu polufinala Afričkog kupa nacija savladala Burkinu Faso rezultatom 3:1 i tako izborila veliko finale.

U prvom poluvremenu nije bilo pogodaka. Senegal je prijetio preko Kouyatea u 27. minutu susreta, te preko Sadija Manea pred sami finiš prvih 45 minuta.

S druge strane, u izglednoj šansi za Burkinu Faso našao se Hassane Bande u 39. minutu, no njegov udarac je sjajno odbranio Edouard Mendy. Na odmor se otišlo rezultatom 0:0.

Prvi pogodak pao je tek u 70. minutu, a tada je Abdou Diallo pogodio za Senegal nakon odbijanca. Poslije samo šest minuta Mane asistira za Gueyea koji pogađa i duplira vodstvo svog tima.

Ibrahim Blati Toure uspio je smanjiti prednost Senegala u 82. minutu, ali je “tačku na i” stavio Sadio Mane pet minuta poslije za konačnih 3:1.

Reprezentacija Senegala se ovom pobjedom plasirala u finale Afričkog kupa nacija, a tamo ih čeka pobjednik duela Kamerun – Egipat.