Senegal se držao izuzetno dobro i bez Sadija Manea, ali na kraju ipak popustio pod nasrtajima Nizozemaca

Nogometna reprezentacija Nizozemske savladala je selekciju Senegala rezultatom 2:0 u prvom kolu grupe A Svjetskog prvenstva u Kataru.

Iako su se većinskim dijelom susreta poprilično mučili, izabranici Louisa van Gaala na kraju su stigli do posebno važna tri boda pogotcima u posljednjih 10-ak minuta.

Prvi pogodak za Nizozemce postigao je Cody Gakpo tek u 84. minutu meča na asistenciju De Jonga, a to je bio ujedno i prvi udarac ovog tima u okvir gola na kojem se nalazi Mendy.

Igrala se sudačna nadoknada, tačnije 99. minut, kada je postavljeno konačnih 2:0. Nakon što je golman Senegala odbranio prvi šut, na odbitku se našao Klaassen i bez mnogo problema loptu poslao u mrežu.

Senegal je na ovom susretu ozbiljno “pokazao zube”, no nije uspio ostvariti povoljan rezultat, pa im ostaje da se preko Katara i Ekvadora domognu naredne faze..