Senegal se olako obračunao sa Katarom i vratio nadu u prolaz u nokaut fazu Svjetskog prvenstva

Nogometna reprezentacija Senegala nadigrla je domaćina turnira rezultatom 3:1 u drugom kolu Svjetskog prvenstva u Kataru.

Senegalci su od početka utakmcie bili bolji rival na terenu, imali su terensku inicijativu i veći posjed lopte. Stvorili su i veliki broj prilika, a iz jedne takve stigli su u vodstvo.

Igrao se sami finiš prvog dijela kada je Dia pogodio za veliko slavlje, a to je bio samo početak rapsodije Senegala.

Odmah po početku drugog dijela, Diedhiou je nakon kornera bio najskočniji u kaznenom prostoru za dupliranje vodstva svoje momčadi.

Historijski gol za Katar postigao je Muntari na sjajan centaršut Mohammada u 78. minuti, ali je to bilo sve od domaćina u ovom susretu.

Konačan trijumf i rutinsku realizaciju tri boda potvrdio je Dieng golom na asistenciju Ndiayea šest minuta nakon gola rivala.

Senegal sada ima tri boda boda, baš kao i selekcije Nizozemske i Ekvadora koje će svoj duel drugog kola igrati od 17:00 sati.

U posljednjem kolu, prolaz dalje će Senegal tražiti protiv Ekvadora, dok će Katar čast braniti protiv favorizovane Nizozemske.