Sjajna utakmica u Bukureštu: Sjeverna Makedonija hrabro pala protiv Ukrajine

U utakmici 2. kola C grupe Eura nogometaši Ukrajine u četvrtak su u Bukureštu pobijedili Sjevernu Makedoniju 2:1.

Ukrajinci su poveli u 29. minuti pogotkom Andriya Yarmolenka. Nakon centaršuta iz kornera Karavaev je proslijedio loptu na drugu stativu gdje je Yarmolenko bio potpuno sam. Iako je bio u mrtvom kutu, uspio je zabiti.

Roman Yaremchuk je pet minuta kasnije povisio na 2:0. Zinchenko je našao Yarmolenka na desnoj strani. On iz prve odigrava za Yaremchuka koji rutinski zabija u prvi kut.

U 39. minuti trese se mreža Ukrajine. Kapetan Sjeverne Makedonije Goran Pandev sjajno je primio loptu, riješio se Zabarnyija i majstorski prebacio golmana Ukrajine. Nažalost, bio je u nedozvoljenoj poziciji u trenutku primanja lopte i njegov je pogodak poništen.

Ipak, uporni nogometaši Sjeverne Makedonije u 57. minuti uspjevaju smanjiti rezultat. Pandev je izborio kazneni udarac, Ezgjan Alioski je preuzeo odgovornost, a golman Ukrajine Heorhiy Bushchan čita njegov pokušaj. No, lopta se odbila nazad u noge Alioskom koji je precizan iz drugog pokušaja.

U 84. minuti dosuđen je još jedan kazneni udarac, ovoga puta za Ukrajinu. Ruslan Malinovskyi je pucao iz slobodnog udarca, a Daniel Avramovski je u živom zidu igrao rukom. Sudac je tek nakon intervencije VAR-a pokazao na bijelu točku.

Malinovskyi je odlučio sam izvesti jedanaesterac, a to se nije pokazalo kao pametna odluka. Stole Dimitrievski je pogodio kut i skinuo udarac ukrajinskom veznjaku.

Rezultat se do kraja utakmice nije mijenjao, te je tako Ukrajina upisala iznimno važnu pobjedu u borbi za plasman u osminu finala. S druge strane, Sjeverna Makedonija je ovim porazom praktički izgubila izglede za prolaz grupe.