Sjajni Daniil Medvedev nakon velikog preokreta osvojio završni Masters

Ruski tenisač Daniil Medvedev je u finalu završnog Mastersa sezone u Londonu pobijedio Austrijanca Dominica Thiema sa 4:6, 7:6 (2), 6:4.

U prvom setu je pri rezultatu 1:0 Medvedev imao dvije break-lopte, ali ih nije iskoristio. Na novu šansu za obrat čekalo se do 3:2 za Thiema. Prvu šansu koju je dobio Austrijanac je iskoristio i sigurno priveo prvi set kraju.

U drugom setu je još dominantnije krenuo Thiem. Imao je tri neiskorištene prilike za break, ali niti jednu nije iskoristio. Unatoč tome što je bio slabiji na svom servisu, Medvedev je set doveo do 13. igre u kojoj je nakon 2:2 osvojio pet uzastopnih poena i izjednačio na 1:1 u setovima.

Od tog su se trenutka stvari okrenule u korist Medvedeva. Nisu ga omele ni tri neiskorištene break-lopte pri rezultatu 1:1. Svoju je šansu iskoristio na idućem Thiemovu servisu.

Do kraja je ruski tenisač kvalitetno servirao i osvojio svoj prvi naslov na završnom Mastersu sezone.