Sjajni Jokić nije pomogao Nuggetsima, solidna partija Muse

Košarkaši Brooklyn Netsa pobijedili su u New Yorku favorizovanu ekipu Denver Nuggetsa nakon dramatične završnice rezultatom 105:102.

Netsi tek u drugom poluvremenu preuzimaju potpunu inicijativu, imaju malu prednost uoči posljednje dionice, a onda je uslijedila drama. Gosti su uspjeli smanjiti prednost, ali nisu imali snage u dramatičnoj završnici doći do potpunog preokreta tako da su doživjeli novi poraz.

Najbolji igrač u pobjedničkoj ekipi bio je Dinwiddie s 24 poena i osam asistencija, a veliku podršku imao je u Allenu, koji je ubacio 19 poena te tome dodao i 11 skokova.

Srbijanski centar Nikola Jokić je ubacio 24 poena, 11 skokova i šest asistencija. Jedini je raspoložen još bio Kanađanin Murray s 21 poenom i pet asistencija.

Bh. reprezentativac Džanan Musa igrao je gotovo 13 minuta za Netse i za to vrijeme odradio odličan posao. Postigao je sedam poena i imao dvije asistencije.