Sjeverna Makedonija na Islandu prokockala dva gola prednosti, Engleska lakoćom protiv Andore

Nogometaši Sjeverne Makedonije bili su nadomak pobjede na Islandu, ali u zadnjim minuta izabranici Blagoja Milevskog ostali su bez tri boda.

Makedonci su vodili na Islandu sa 0:2 u dvoboju kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u Kataru, golove su zabili Velkoski u 11. i Alioski u 54. minuti.

Islanđani su smanjili na 1:2 preko Bjarnasona, da bi šest minuta prije kraja Gudjohnsen zabio za 2:2, što će se ispostaviti kao konačan rezultat.

Engleska je rutinski došla do pobjede nad Andorom. Izabranici Garetha Southgatea su poveli preko Lingarda u 18. minuti, da bi Kane udvostručio prednost domaćina na Wembleyu pogotkom iz kaznenog udarca u 72. minuti.

Lingard svoj drugi pogodak na utakmici postiže u 78. minuti, da bi isti igrač asistirao Bukayo Saki za konačnih 4:0 u samoj završnici susreta.

Englezi su na vrhu grupe I s maksimalnih 15 bodova iz pet susreta. U još jednom današnjem dvoboju ove grupe, Albanija je pobijedila Mađarsku pogotkom Broje tri minute prije kraja utakmice.

Nakon što su prije nekoliko dana senzacionalno osvojili bod u gostima kod Italije (1:1), nogometaši Bugarske su danas upisali i prvu pobjedu u kvalifikacijama. Nadigrali su Litvu s minimalnih 1:0 pogotkom Chocheva.