Španija nije dozvolila ni naznaku novog iznenađenja, Kostarika bez šanse prepustila visoku pobjedu ‘Crvenoj furiji’

Nogometaši Španije su u velikom stilu započeli takmičenje na Svjetskom prvenstvu pobjedom protiv Kostarike rezultatom 7:0.

‘Crvena furija’ nije dozvolila ni naznaku novog iznenađenja u Kataru, čemu svjedoči podatak da Kostarika nije imala nijednu ozbiljnu šansu pred golom Simona.

Španija je pitanje pobjednika riješila u prvih pola sata golovima Olma, Asensija i Torresa, da bi u drugom dijelu samo potvrdila visok trijumf.

Još jednom je mrežu nemoćnog Navasa pogodio Torres i to u 54. minutu, a u strijelce se kao najmlađi Španac upisao i veznjak Barcelone Gavi u 74. minutu susreta.

Potpuni potop Kostarike režirao je Soler golom u 90. minuti susreta. To je za njega bio četvrti pogodak na 13 susretu za nacionalni dres.

Ni to nije bilo dovoljno Špancima, pa je Morata u drugoj minuti nadoknade zabio i sedmi pogodak za svoj tim. Zanimljivo je da su Španci zabili sedam golova iz isto toliko pokušaja u okvir gola rivala.

U grupi E, Španija je lider, zatim slijedi Japan sa istim brojem bodova (3). Njemačka je treća, ali bez bodova, baš kao i Kostarika na začelju.

U preostaloj utakmici današnjeg programa u Kataru, od 20:00 sati snage će odmjeriti Belgija i Kanada.

Ranije danas, Japan je sa 2:1 nadigrao Njemačku, dok su Hrvatska i Maroko podijelili bodove remijem 0:0.