Spektakularno otvaranje finalne serije: Lakersi pregazili Nuggetse

U prvom susretu finala Zapada Los Angeles Lakersi pobijedili su Denver Nuggetse sa 126:114 i poveli sa 1-0 u seriji.

Susret je bio izjednačen u fenomenalnoj prvoj četvrtini. Međutim, u nastavku su Nuggetsi počeli padati s ritmom. Na ruku im nisu išli ni suci koji su u nekoliko navrata donijeli sporne odluke te Nikoli Jokiću dosudili dva faula u napadu te ga tako poslali na klupu.

S druge strane, Lakersi su blistali. Razigrani Rajon Rondo briljirao je s dodavanjima, Dwight Howard dominirao je s blokadama, LeBron James igrao je s “pola snage”, a Anthony Davis neumorno poentirao.

U zadnjih pet minuta trener Lakersa Frank Vogel dao je šansu rezervnim igračima pa su Nuggetsi uspjeli uljepšati poraz te spustiti zaostatak na minus 12.

Lakerse je predvodio Davis sa 37 koševa i deset skokova, a LeBron James dodao je 15 koševa i 12 asistencija. Kod Nuggetsa su se istaknuli Nikola Jokić i Jamal Murray sa 21 košem.