Srbija nakon velike drame do finala baraža, Sjeverna Makedonija bolja od Kosova, BiH nakon penala eliminsana od Sjeverne Irske

Nogometna reprezentacija Srbije osigurala je finale baraža za odlazak na Evropsko prvenstvo pobjedom protiv Norveške rezultatom 2:1.

Gosti su poveli u 82. minuti, a strijelac je bio Sergej Milinković-Savić nakon asistencije Aleksandra Mitrovića. Norveška je izjednačila šest minuta kasnije, a strijelac je bio Mathias Normann. Svoj drugi pogodak na utakmici Milinković-Savić je postigao u 103. minuti susreta nakon asistencije Dušana Tadića.

U polufinalnim duelima baraža, reprezentacija koje su učesnice Ligu A UEFA-ine Lige nacija, plasman u finale baraža izborile su selekcije Mađarske i Islanda. Mađari su savladali Bugarsku u gostima 3:1, dok je Island bio bolji od Rumunije rezultatom 2:1.

U polufinalnim duelima baraža, reprezentacija koje dolaze iz Lige D UEFA-ine Lige nacija, plasman u finale ostvarile su selekcije Gruzije i Sjeverne Makedonije. Gruzija je s 1:0 slavila protiv Bjelorusije, dok je Sjeverna Makedonija bila bolja od Kosova rezultatom 2:1.

Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine večeras je na stadionu Grbavica u polufinalu baraža za plasman na Evropsko prvenstvo dočekala reprezentaciju Sjeverne Irske. Nakon 120 minuta igre bilo je 1:1, a Sjeverna Irska slavila je nakon jedanaesteraca rezultatom 4:3.

Finalni dueli za plasman na Evropsko prvenstvo igraju se 12. novembra. Mađarska će dočekati Island, Srbija Škotsku, dok će Gruzija dočekati Makedoniju. Sjeverna Irska će na megdan Slovačkoj koja je također nakon penala bila bolja od Irske.

Pobjednici će ostvariti plasman na Evropsko prvenstvo koje počinje u junu 2021. godine.