Kosovo hrabrom igrom osvojilo bod protiv favorizovane Švicarske, Sjeverna Makedonija remizirala protiv Italije

Nogometna reprezentacija Švicarske remizirala je večeras u Prištini selekciju Kosova rezultatom 2:2 u sklopu 5. kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo naredne godine.

Švicarci su do pobjede došli teže od očekivanog. U vodstvo je svoj tim doveo Freuler u 14. minuti, da bi domaća selekcija izjednačila u 65. minuti preko Muriqija.

No, sa lošom formom je nastavio Rrahmani autogolom u 79. minuti i tada se činilo da će Kosovo izgubiti još jednu utakmicu u koju su izuzetno hrabro upli.

Ipak, da bod ostane kod kuće pobrinuo se Muriqi svojim drugim golom na susretu, a Korenica je upisao zlata vrijednu asistenciju u sudijskoj nadoknadi.

Švicarska je lider grupe I sa 11 osvojenih bodova, dok je Kosovo na petoj poziciji sa četiri boda.

Sjeverna Makedonija je ponovo uspjela osvojiti bodove protiv Italije zahvaljujući remiju na Nacionalnoj Areni u Skoplju.

Italija je vodila do 81. minuta jer je prethodno mrežu domaćina pogodio Immobile, ali je za veliko slavlje i konačan rezutlat 1:1 pogodio Bardhi.

Makedonci nakon ovog okršaja imaju četiri boda i zauzimaju četvrtu poziciju grupe C, dok su Italijani poziciju iznad sa istim brojem bodova.

U posljednjoj utakmici večerašnjeg programa, Rumunija i Izrael su odigrali utakmicu bez pobjednika rezultatom 1:1. Za Rumuniju je strijelac bio Alibec u 27. minuti, dok je kod Izraela pogodio Gloukh u 53. minuti.

Rumunija je drugoplasirana momčad već pomenute grupe I sa devet bodova. Izrael je treći sa bodom manje od večerašnjeg rivala.