U dramatičnoj završnici Middlesbrough preko penala eliminisao Manchester United iz FA kupa!

Ekipa Middlesbrougha je u okviru šesnaestine finala FA kupa savladala momčad Manchester Uniteda boljim izvođenjem penala.

‘Crveni đavoli’ su od samog početka prijetili golu Middlesborugha, da bi u 20. minutu Anfernee Dijksteel napravio prekšraj u svojih 16 metara, a sudac Taylor je svirao penal za United.

Zatim se dogodilo nešto što ne viđamo često. Naime, neprecizan sa bijele tačke bio je Cristiano Ronaldo i rezultat je ostao 0:0.

Nakon samo pet minuta Jadon Sancho je šutirao prema golu gostiju, lopta je pogodila nekoga i promijenila smjer, te je tako United došao do vodstva. Izabranici Ralfa Rangnicka na odmor su otišli sa jednim golom prednosti.

Igrao se 64. minut kada je Duncan Watmore asistirao, a Matt Crooks pogodio mrežu domaćih za izjednačenje. Gol se provjeravao putem VAR-a, ali i nakon provjere je bio priznat.

Do kraja regularnih 90 minuta ‘Crveni đavoli’ su napadali, no nisu mogli doći do vodstva, te je rezultat glasio 1:1. Odigrani su i produžeci bez promjene rezultata, pa se pristupilo penalima.

Igrači obje ekipe su precizno izvodili penale sve do osme serije. Tada je koban za United bio Elanga koji je promašio svoj penal.

Momčad Middlesbrougha se nakon ovog trijumfa plasirala u narednu rundu FA kupa, dok je Rangnickova ekipa ovdje završila svoje takmičenje.