U Napulju nastavljaju sanjati titulu prvaka Italije: Napoli na gostujućem terenu uvjerljiv protiv desetkovane Sampdorije

Nogometaši Napolija su na gostujućem terenu u okviru 17. kola talijanske Serie A savladali ekipu Sampdorije rezultatom 2:0.

Od samog početka igralo se žustro, da bi prvo veliko uzbuđenje stupilo na scenu već u šestom minutu kada je dosuđen penal za goste. Ipak, Politano nije iskoristio priliku sa bijele tačke i ostalo je 0:0.

Međutim, u 19. minutu Osimhen ispravlja grešku i na asistenciju Ruija zabija za prednost Napolija. Pred kraj poluvremena, tačnije u 39. minutu, Rincon dobija direktan crveni karton i Sampdorija ostaje sa desetoricom.

U nastavku je lideru Serije A posao bio tako znatno olakšan. Svu priču oko pobjednika završava Elif Elmas, ali tek u 82. minutu susreta, kada je pogodio za konačnih 2:0.

Napoli je još uvijek lider Serie A sa 44 boda na svom kontu, imaju čak sedam bodova više od prvog pratioca Juventusa. S druge strane, Sampdorija je u zoni ispadanja na 18. mjestu sa svega devet bodova.