Young Boys u zadnjim sekundama zabio za pobjedu i prolaz dalje, CSKA Sofia ‘potopila’ Romu

U ranijem terminu od 18:55 sati odigrano je 12 utakmica zadnjeg, šestog kola grupne faze Europa lige.

Rome je u grupi A senzacionalno izgubila 1:3 od CSKA u Sofiji, kluba koji do ovog kola nije postigao gol u grupnoj fazi. Međutim, Rodrigues i Sowe s dva pogotka srušili su ‘Vučicu‘, dok je jedini pogodak za goste zabio Milanese u 22. minuti.

U drugoj utakmici ove grupe rumunjski Cluj ispao je na nevjerojatan način od švicarskog Young Boysa. Rumunji su poveli u 84. minuti pogotkom Debeljuha. Domaćin je izjednačio preko Nsamea u 94. minuti, da bi do pobjede i prolaska dalje stigli pogotkom Gaudina u 96. minuti.

Roma je osvojila prvo mjesto grupe s 13 bodova, Young Boys je drugi s 10, dok Cluj i CSKA Sofija imaju po pet osvojenih bodova.

U grupi B Molde je remijem 2:2 u gostima kod bečkog Rapida osigurao drugo mjesto. U drugom susretu Arsenal je sa 4:2 pobijedio u gostima Dundalk. Arsenal i Molde su prošli u šesnaestinu finala.

U grupi C Bayer Leverkusen lakoćom se obračunao protiv Slavije Prag i slavio s uvjerljivih 4:0. U drugom susretu Hapoel je s minimalnih 1:0 pobijedio Nicu. Bayer i Slavia izborili su plasman dalje.

U grupi D Glasgow Rangers slavilo je 2:0 na gostovanju kod Lecha. Standard i Benfica remizirali su 2:2. Rangers je osvojio prvo mjesto grupe sa 14 bodova, Benfica je prošla dalje s 12.

Iz grupe E prošli su PSV, kao prvoplasirani s 12 bodova, nakon što je deklasirao Omoniju 4:0, te Granada s 11 bodova, koja je remizirala 0:0 kod PAOK-a.

U grupi F Rijeka je iznenađujuće pobijedila AZ Alkmaar s 2:1, dok su Napoli i Real Sociedad odigrali neriješeno 1:1. Više o raspletu u toj grupi možete pročitati OVDJE.