Clippersi stigli do pete uzastopne pobjede, Celticsi šokirali Nuggetse, posrtaj Portlanda

U noći s nedjelje na ponedjeljak odigrano je deset utakmica NBA lige. Ističe se domaća pobjeda Los Angeles Clippersa protiv Detrois Pistonsa sa 131:124, što im je peta uzastopna.

Sjajnu utakmicu odigrao je hrvatski centar u redovima Clippersa Ivica Zubac, koji je sa 13 koševa, 10 skokova i sedam asistencija bio nadomak triple-double učinka.

Najviše koševa u sezoni ubacio je Zupčev klupski kolega Marcus Morris, koji je na kraju utakmice predvodio Clipperse sa 33 ubačaja. Samo poen manje upisao je Paul George te tako već treći uzastopni susret prešao preko 30 poena.

U redovima poraženih Pistonsa najefikasniji je bio Justin Jackson sa 26 koševa, a rookie Saddiq Bay upisao je 25.

Boston Celticsi nadigrali su Denver Nuggetse u gostima sa 105:87, čime su prekinuli njihovu seriju od osam uzastopnih pobjeda.

Premda su imali velikih problema u prvom dijelu susreta, Celticsi su uspjeli napraviti čudesan niz 31:3 i preokrenuti utakmicu. Zadržali su Nuggetse na samo osam koševa u zadnjoj četvrtini te završili susret ukupno nizom 40:8.

Samo dva dana nakon što je ostvario rekord karijere sa 53 postignuta koša protiv Timberwolvesima, Jayson Tatum je još jednom predvodio Celticse u pobjedi, ovaj put sa 28 koševa, čemu je dodao i 10 skokova.

U redovima Nuggetsa istaknuli su se Michael Porter Jr. sa 22 koša i 11 skokova, te Nikola Jokić s novim triple-double učinkom (17 koševa, 10 skokova i 11 asistencija).

Portland Trail Blazersi doživjeli su poraz na domaćem parketu od Miami Heata 98:107. Košarkaše Miamija do pobjede je predvodio Bam Adebayo sa 22 koša, dok je Jimmy Butler dodao 20.

Po 17 koševa su za Portland ubacili C. J. McCollum i Norman Powell. Nakon propuštenih susreta zbog problema s ozljedom, kod Portlanda se vratio Jusuf Nurkić te je u 22 minute provedene na parketu upisao šest koševa, devet skokova i četiri asistencije.