I kad nije u svom najboljem izdanju, on je jednostavno majstor! Nuggetsi na krilima Jokića nadigrali Warriorse u Denveru

U jednoj od spektakularnijih utakmica večeri u NBA ligi košarkaši Denver Nuggetsa su na svom parketu dočekali Golden State Warriorse i na kraju slavili rezultatom 120:114.

Uprkos slabijim procentima šuta na obje strane, naročito u prvom dijelu, imali smo priliku gledati dobar meč u Denveru i napet do samog kraja. No, Nuggetsi su bili ti koji su imali više raspoloženih igrača na parketu.

Domaći tim je bolje otvorio susret i poveo sa 6:0, imao je i +9 (26:17), ali je na kraju prve četvrtine bilo tek tri razlike (29:26). U drugom dijelu druge četvrtine preokret gostiju, koji su poveli sa 43:37, a na poluvremenu je bilo 54:53 za Warrirorse.

Dosta izjednačen meč u nastavku, pa se u zadnjih 12 minuta igre ušlo pri rezultatu 92:89 u korist Nuggetsa. Rezultatska klackalica dobrim dijelom četvrtog perioda, no u finišu domaćin dolazi do dobre serije, idu na +7 i rješavaju pitanje pobjednika na neki način.

Iako nije bio u prepoznatljivo fantastičnom izdanju, Nikola Jokić završio je meč sa 26 ubačenih poena, 14 skokova i osam asistencija, dok je najefikasniji kod Nuggetsa bio Jamal Murray sa 28 poena. Michael Porter je dodao 19 poena uz 10 skokova.

Kod Warriorsa su skromne partije pružili ključni igrači, Stephen Curry i Klay Thompson. Prvi je ubacio svega 18 poena, a drugi tek 9. Dario Šarić je duel završio sa 14 poena i pet skokova, dok je prvo ime gostiju bio Andrew Wiggins sa 22 poena. Draymond Green nije igrao zbog suspenzije.