Utah ostala neporažena nakon što se Jokić ozlijedio, Dončić odveo Dallas do pobjede nad Houstonom

Košarkaši Utah Jazza ne znaju za poraz niti nakon treće utakmice nove NBA sezone, dok su Denver Nuggetsi poraženi drugi susret zaredom i pritom su ostali bez Nikole Jokića, koji je zaradio ozljedu koljena.

Jokić je bio na prošlosezonskoj MVP razini i već u prvom dijelu ubacio 24 koša uz šest skokova i šest asistencija, ali u samom finišu druge četvrtine sudario se koljenima s Rudyjem Gobertom i lošije prošao.

Istog je trena otišao u svlačionicu, ali vratio se na zagrijavanje uoči nastavka. Međutim, nakon kratkog razgovora s trenerom Mikeom Maloneom, još jednom je otišao u svlačionicu i ovaj put se nije vraćao.

Nuggetsi su Jokićev izostanak platili porazom. Utah je slavila rezultatom 122:110. Gobert je briljirao sa 23 koša, 16 skokova i jednom blokadom. Bojan Bogdanović je za 29 minuta igre ubacio 15 koševa uz dva skoka i jednu ukradenu loptu.

Pozitivna vijest za Nuggetse je to što ozljeda Jokića nije ozbiljna i trebao bi biti spreman već za sljedeću utakmicu protiv Luke Dončića i Dallas Mavericksa u petak.

U međuvremenu je Dončić sa 26 koševa, 14 skokova i sedam asistencija sinoć predvodio Dallas do pobjede 116:106 nad Houston Rocketsima.

Stephen Curry ubacio je 23 koša u pobjedi Golden State Warriorsa a u Oklahoma Cityju rezultatom 106:98, kojom su Warriorsi ostali na vrhu Zapadne konferencije s omjerom 4:0, a New York Knicksi nadigrali su Philadelphiju 112:99.

Los Angeles Lakersi su bez LeBrona Jamesa trebali produžetak za trijumf 125:121 kod San Antonio Spursa, a do nje su ih vodili Anthony Davis sa 35 koševa i 17 skokova te Russell Westbrook sa 33 koša, 10 skokova i osam asistencija.